Skip Navigation Links
9 آذر 1400
6697 بازدید

Stallion Cranini

Stallion Cranini

کرانی نی (Cranini) کره کاسینی1 (Cassini 1) است، از لحاظ تکنیک و کیفیت پرش هم بسیار به پدر خود شباهت دارد

تورخبری گلدن هورس: به وسیله پارسا ندائی نیا عکاس خبرنگار بین المللی/مدیرعامل گروه مشاوران سرمایه گذاری تدبیر


Stallion Cranini 

سیلمی کرانی نی:

کرانی نی (Cranini) کره کاسینی1 (Cassini 1) است و از لحاظ تکنیک و کیفیت پرش هم بسیار به پدر خود شباهت دارد.

- کرانینی زیبایی، خوش اخلاقی و آرامی را به عنوان صفات مثبت به کره‌هایش انتقال می‌دهد، کره‌ها از نظر مشخصات فنوتیپ (صفات ظاهری) و انتقال صفات ژنتیکی بسیار شبیه خودش است.

-از لحاظ کانفور میشین (Conformation) شکل و ساختار اسکلت بدنی در حالت ایستاده و در حرکت و توده عضلانی (Body Mass) تناسب عضلانی بدن، گردن، کپل، کتف، سینه، کمر و مناسب یک اسب پرشی، بسیار ایده‌آل است.

- کانفورمیشین، استاتیک (Static) و داینامیک (Dynamic) بسیار مناسبی دارد که این ویژگی‌ها را با درصد بالا به کره‌های خود منتقل می‌کند.

- کاسینی کره کاپیتول (Capitol) است که توانسته تست‌های 30 روزه سیلمی را با امتیاز کلاس1 سپری کند. همچنین در مسابقات بین‌المللی مختلف با سوارکاری فرانک اسلوتاک، جوایز متعددی کسب کند.

دکتر جوکار: با شروع فصل تولید مثل بسیاری از مالکان مادیان‌های پرشی به دنبال انتخاب سیلمی مناسب برای مادیان خود هستند و در بسیاری از موارد این انتخاب به دغدغه‌ای فکری برای مالکان مادیان‌ها تبدیل می‌شود. انتخاب سیلمی مناسب برای تولید کره‌های پرشی دارای اهمیت زیادی است و برای انتخاب یک سیلمی مناسب باید به فاکتورهای مختلفی توجه داشت و برای اطمینان از یک انتخاب صحیح، سیلمی منتخب باید دارای یک سری ویژگی‌های اولیه و پایه‌ای مانند شجره مناسب، سلامت و کانفورمیشن (conformation) صحیح باشد. 

درمرحله انتخابی سیلمی این موارد بسیار کاربردی و مهم هستند. سیلمی پرشی باید قوی بوده و دارای توده‌های عضلانی مناسب باشد که در عملکرد سیلمی اهمیت زیادی دارد. سیلمی‌های پرش معمولاً بر اساس وضعیت کانفورمیشن، سلامت، خلق و خو (temperament ) و داشتن استعداد ذاتی پرش انتخاب می‌شوند. البته داشتن استعداد ذاتی پرش خود مبحث بسیار مفصلی است که در این مقوله فرصت پرداخت به آن وجود ندارد. فقط اگر بخواهیم اشاره‌ای مختصری داشته باشیم به عنوان قسمتی از استعداد پرش یک سیلمی باید دارای چهار نعل خوب، اثرپذیری مناسب و اسکوپ(scope) ایده آل باشد. داشتن بالانس و استایل خوب نیز بسیار حائز اهمیت است.


از مباحث بسیار حائز اهمیت در انتخاب سیلمی وضعیت عملکرد سیلمی در مسابقات و رده‌بندی آن در رقابت‌های پرش است. البته باید توجه داشت همانقدر که عملکرد سیلمی منتخب در رقابت‌های پرش دارای اهمیت است توجه به عملکرد خواهرها و برادرهای سیلمی مورد نظر در رقابت‌های پرش بسیار مهم است.

اغلب مالکان مادیان‌ها عملکرد برادرها و خواهرهای پدری سیلمی منتخب خود را مورد نظر قرار می‌دهند، در صورتی که وضعیت عملکرد برادرها و خواهرهای مادری سیلمی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند که به این موضوع باید توجه ویژه داشت.

داشتن اندام خوب، شجره خوب، خلق و خوی خوب، اندام‌های حرکتی مناسب، عملکرد ایده‌آل در مسابقات و استعداد ذاتی پرش و بسیاری از ویژگی‌های دیگر برای انتخاب یک سیلمی پرشی بسیار مهم هستند. اما یکی از خصوصیات بسیار مهم یک سیلمی پرش برای تولید کره‌های مناسب پرش، قابلیت انتقال صفات به کره‌ها است.

یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب سیلمی مناسب، توجه به ویژگی کره‌های تولید شده، بوده و اینکه تا چه حد یک سیلمی دارای توانایی انتقال صفات مناسب پرش به کره‌های خود است.


داشتن خلق و خوی خوب، کانفورمیشن صحیح استعداد پرش و سایر موراد ذکر شده در کره‌های یک سیلمی از نکاتی است که درانتخاب یک سیلمی باید در نظر گرفته شود.

اینکه یک سیلمی چه تعداد کره‌ای تولید کرده است و چه تعداد از کره‌های تولیدی به رقابت‌های سطوح بالا رسیده‌اند بسیار مهم است و البته اهمیت تأثیر مادیان‌های دارای کیفیت تولید کره‌های خوب پرشی را نباید فراموش کرد. نکته‌ای که بسیاری از ما هنگام انتخاب سیلمی مورد نظرمان فراموش می‌کنیم توجه به مادیان‌هایی است که سیلمی مورد نظر با آنها کره داده است که باید در فرصت مناسب به این موضوع پرداخت./پارسا ندائی نیا


2 تیر 1395
چاپ مطلبویدئوهای محبوب

مسابقات اسب عرب و مصر امارات متحده عربی - شارجه شانزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق 25-28 شهریور ماه 1393 مسابقات زیبایی اسب عرب، مصر 1393 نوشیدن اسب مسابقات قهرمانی جهان

آلبوم گزارش تصویری خبرمطالب مرتبط

ارسال نظر

برای نظر دادن، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
، اگر حساب کاربری ندارید، ابتداعضو شوید.

نظرات