Skip Navigation Links
9 آذر 1400
9647 بازدید

پیامد حضور تیم گلدن هورس در کنگره سراسری تازه های قلب و عروق

پیامد حضور تیم گلدن هورس در کنگره سراسری تازه های قلب و عروق

ارائه نتایج تکنولوژی بسیار مدرن استفاده از سلولهای بنیادی الوژن در کنگره سال آینده/ دکتر مسعود قاسمی رئیس انجمن اترواسکلروز ایران با بیان اینکه مباحث پایه ای و آخرین دستاورهای پزشکی در عرصه قلب و عروق در شانزدهمین کنگره تازه های قلب و عروق مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت

مرگ و میر ناشی از الودگی هوا برابر با سقوط هواپیمای مسافری در هر هفته/ دکتر مسعود اسلامی دبير علمي شانزدهمين كنگره سراسري تازه هاي قلب وعروق در افتتاحیه کنگره با بیان اینکه آلودگی هوا از جمله مسائلی است که عوارض آن طی سالهای اخیر مورد بحث بوده است

ارائه نتایج تکنولوژی بسیار مدرن استفاده از سلولهای بنیادی الوژن در کنگره سال آینده
دکتر مسعود قاسمی رئیس انجمن اترواسکلروز ایران با بیان اینکه مباحث پایه ای و آخرین دستاورهای پزشکی در عرصه قلب و عروق در شانزدهمین کنگره تازه های قلب و عروق مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت گفت : روشهای راهنمای درمانی پیشگیری ، روشهای مدرن سالهای اخیر در عرصه درمان ، روشهای مدرن و جدیدی که طی یک سال اخیر در دنیا انجام شده و کشورمان نیز دراین عرصه سهمی داشته است در کنگره ارائه می شوند.
وی با اشاره به اینکه در مقایسه با کشورهای اطرافمان در مواردی حتی جلوتر هم هستیم افزود : سلولهای بنیادی از جمله این روشهاست که طی سالهای اخیر مقاله داشته و نتایج بررسی بیش از 30 بیمار در استفاده از سلولهای بنیادی و تزریق در رگهای قلب را ارائه میکنیم .
وی با بیان اینکه استفاده از سلولهای بنیادی آلوژن یکی از مدرن ترین روش ها درعرصه سلولهای بنیادی است ادامه داد : در این روش لازم نیست سلولهای بنیادی از خود فرد گرفته شود بلکه سلولها از قبل در بانک سلولهای بنیادی آماده شده و بر اساس تناسب بیمار استفاده می شود .
 دکتر قاسمی یادآور شد : این روش برای سه گروه از بیماران شامل بیمارانی که دچار سکته حاد شده اند و در روزهای اول سکته هستند ، بیماران دچار نارسایی پیشرفته قلب با منشاء سکته قلبی و نیز بیماران با تشخیص کاردیومیوپاتیو یا ضعف عضله که با وجود باز بودن رگهای قلبی، دچار ضعف عضله هستند استفاده می شود.

مرگ و میر ناشی از الودگی هوا برابر با سقوط هواپیمای مسافری در هر هفته
 دکتر مسعود اسلامی دبير علمي شانزدهمين كنگره سراسري تازه هاي قلب وعروق در افتتاحیه کنگره با بیان اینکه آلودگی هوا از جمله مسائلی است که عوارض آن طی سالهای اخیر مورد بحث بوده است گفت : پانلی با عنوان بررسی عوارض آلودگی هوا در کنگره تازه های قلب و عروق در نظر گرفته شده تا باحضور متخصصین رشته های مختلف و دکتر معصومه ابتکار عوارض آلودگی هوا به صورت جامع مورد بررسی قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه در این پانل علاوه بر عوارض آلودگی هوا در قلب ، عوارض آلودگی هوا برروی ریه ، در بروز سرطانهای مختلف و تغییرات ژنتیکی جنین بررسی می شود افزود : دکتر ابتکار در این پانل وضعیت آلودگی هوا در شهرهای بزرگ در گذشته ، حال و برنامه هایی که برای اینده دارند سخنرانی خواهند داشت که امیدواریم برگزاری چنین نشست هایی به کاهش الودگی هوا بیانجامد .
دبير علمي شانزدهمين كنگره سراسري تازه هاي قلب وعروق در رابطه با میزان مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا یادآور شد : بر اساس آمارهای مطرح شده در سال  1391در تهران ، بین 2 هزار و 400 تا 4 هزار و 800 نفر ناشی از آلودگی هوا فوت کرده اند که برابر با سقوط یک هواپیمای مسافربری در هر هفته بوده است .
وی با اشاره به اینکه سقوط یک هواپیما هفته ها ناراحتی و بحث و بررسی را به دنبال دارد ولی در مورد آلودگی هوا به دلیل عدم آگاهی کافی چنین وضعیتی دیده نمی شود تصریح کرد : هر چند در رابطه با تاثیرات ژنتیکی الودگی هوا در دوران جنینی مطالعات زیادی نشده ولی آلودگی هوا میتواند ژن مسئول بیماری اوتیسم را فعال نموده و باعث بیماری اوتیسم شود که  در سالهایاخیر شاهد افزایش ابتلای کودکان دچار اوتیسم بوده ایم که ناشی از آلودگی هوا می باشد .
دکتر اسلامی در پایان با بیان اینکه عوارض قلبی ناشی از آلودگی هوا به صورت تنگی عروق کرونر ، سکته های قلبی ، تشدید نارسایی قلبی ، تشدید نامنظمی های شدید ضربان قلب است که میتواند منجر به مرگ شود خاطرنشان کرد : پانل بررسی وضعیت و عوارض آلودگی هوا پنجشنه 27 شهریور ساعت چهار و نیم تا شش عصر با حضور خانم معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ارائه خواهد شد .
شانزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق از امروز 26 شهریور آغاز و  تا 28 شهریور در سالن همایش های رازی در حال برگزاری است.

30 درصد کودکان چاق دربزرگسالی دچار سکته های قلبی و عروقی و مغزی می شوند
اسلامی گفت: طبق آمار های جدید 6 درصد کودکان ایرانی دچار پرفشاری خون هستند چاقی در کودکان ایرانی شیوع پرفشاری خون را تا 6 برابر افزایش داده است به طوری که  30درصد این کودکان در آینده دچار سکته های مغزی و قلبی و عروقی می شوند.
به گزارش خبرنگارستاد خبری شانزدهمین کنگره تازه های قلب و عروق،  مسعود اسلامی دبیر علمی شانزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق،  گفت: براساس آخرین آمار مبتلایان به  بیماری های قلبی  و عروقی و افزایش متوسط طول عمر مردم ایران و جهان، پیش بینی می شود در آینده با آماربیشتری از موارد قلبی و عروقی   به خصوص بیماری قلبی و عروقی پیشرفته مواجه شویم .
وی گفت: خوشبختانه در بودجه کل سال 93 کشور سهم بهداشت و درمان افزایش یافته است به طوری که  بودجه سلامت 30 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است  که معادل همین رقم را مردم از جیب خود برای درمان و سلامت خود هزینه می کنند بنابراین کل هزینه بهداشت در سال 93، 60 هزار میلیارد تومان یا 20 میلیارد دلار خواهد شد که این رقم را اگر بین 80 میلیون ایرانی تقسیم کنیم سرانه سلامت درسال 93 برای هر ایرانی معادل 250 هزاردلار خواهد شد این در حالی است که سرانه سلامت در کشورهای اروپایی موفق در امر بهداشت و درمان؛ 4هزار دلار و در آمریکا 8 هزار دلار است و اگر مقایسه ای داشته باشیم با کشور خودمان سرانه سلامت در ایران ، یک پانزدهم کشورهای اروپایی و یک سی ام مردم آمریکااست، بنابراین اگر تمامی بودجه کشورمان، صرف درمان شود بازهم نمی توان مشکلات درمانی را به طور کامل حل کرد، بنابراین برای حفظ سلامت مردم جامعه ایران راهی جز پیشگیری از بیماری ها و به خصوص بیماری های قلبی و عروقی نداریم .
اسلامی افزود: طبق آخرین آمار انتشار یافته سه  ماه گذشته  سازمان بهداشت جهانی، شایع ترین علت مرگ و میر در جهان را سکته های مغزی و قلبی و عروقی تشکیل می دهد که خوشبختانه قابل پیشگیری هستند و برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی و سکته ها نتایج اولین مطالعه ثبت سکته های قلبی
دکتر مسعود قاسمی رئیس انجمن اترواسکلروز ایران با بیان اینکه سکته های قلبی عامل مرگ و میر اول در کشور ما و دنیاست گفت : افزودن سکته های ناشی از عروق مغز و حوادث عروق مغزی این امار را بدون رقیب میکند .
وی با اشاره به اینکه جمعیت خطر این عرصه آقایان بالای 40 سال و زنان بعد از یائسگی یا 50 سالگی هستند افزود : افراد مبتلا به ریسک فاکتورها شامل دیابت ، فشار خون بالا ، چربی خون بالا ، مصرف کنندگان دخانیات بیشتر در معرض خطر هستند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست :
تاثیر الودگی هوا بر سکته های مغزی موضوعی به اثبات رسیده است
دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در شانزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق با بیان اینکه  سالانه 6 هزار نفر در تهران به واسطه آلاینده های هوا ( ذرات معلق 2/5 ) جان خود را از دست می دهند گفت : آلودگی صوتی در معابر از حد استاندارد بالاتر است که جزو آلودگی های جدید شهری محسوب می شود .
وی با اشاره به اینکه آلاینده های هوا روی دستگاه تنفسی اثار کاملا مشخصی داشته و میتواند روی لنفوسیت ها نیز اثر بگذارد ادامه داد : آلودگی هوا آثار مستقیمی روی افزایش غلظت خون وسکته های مغزی دارد و این موضوع کاملا شناخته شده است .
معاون رئیس جمهور ادامه داد : در شهرهای بزرگ مشکلاتی شامل گرد و غبار و سوخت را داریم که در دولت تدبیر و امید عزم جدی برای حل این مشکلات وجود دارد .
وی با بیان اینکه وزارت نفت بر اساس مصوبه دولت در جهت کاهش آلودگی هوا ، بنزین پتروشیمی را از چرخه توزیع کاملا حذف کرده به طوری که هم اکنون در هیچ نقطه کشور این بنزین توزیع نمی شود و بنزین یورو چها را در تهران ، اراک ، کرج ، اصفهان و تبریز توزیع می شود که تا پایان سال دیگر استانها نیز بنزین یورو چهار دریافت میکنند .
دکتر ابتکار با اشاره به اینکه در عرصه سوخت گازوئیل نیز همکاریهای خوبی انجام شده است تصریح کرد :گازوئیل کم گوگرد را تا پایان سال در همه مناطق کشور خواهیم داشت .
وی یادآور شد : از ابتدای ماه آینده خودروهای تولیدی کشور بعد از 9 سال مقاومت طبق مصوبه دولت موظف به اجرای استانداردهای یورو چار خواهند بود .
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پایان خاطرنشان کرد : پزشکان با اطلاع رسانی و کمک به اجرای این برنامه ها می توانند نقش کلیدی ایفا نمایند که امیدواریم با ایجاد حساسیت های بیشتر در این عرصه بتوانیم در راستای برخورداری مردم از هوای سالم و استاندارد فعالیت نماییم .
گفتنی است شانزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق از 25 شهریور در سالن همایشهای رازی در حال برگزاری است که امروز به کار خود پایان میدهد.

نتایج اولین مطالعه ثبت سکته های قلبی
دکتر مسعود قاسمی رئیس انجمن اترواسکلروز ایران با بیان اینکه سکته های قلبی عامل مرگ و میر اول در کشور ما و دنیاست گفت : افزودن سکته های ناشی از عروق مغز و حوادث عروق مغزی این امار را بدون رقیب میکند .
وی با اشاره به اینکه جمعیت خطر این عرصه آقایان بالای 40 سال و زنان بعد از یائسگی یا 50 سالگی هستند افزود : افراد مبتلا به ریسک فاکتورها شامل دیابت ، فشار خون بالا ، چربی خون بالا ، مصرف کنندگان دخانیات بیشتر در معرض خطر هستند .
رئیس شانزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق ادامه داد : افزایش امکانات تشخیص و درمان طی دو دهه اخیر باعث افزایش آگاهی های افراد و به طبع افزایش بیماران شده است که این موضوع به معنی افزایش بیماری نبوده و به دلیل شناخت و تشخیص بهتر اتفاق افتاده است .
وی با بیان اینکه برنامه سخنرانی دکتر سماوات رئیس اداره پیشگیری و کنترل بیماریهای قلب و عروق وزارت بهداشت نشان از توجه کنگره تازه های قلب به بررسی آمار و وضعیت سکته های قلبی دارد تصریح کرد : نتایج مطالعه ثبت سکته های قلبی ، شیوع آن و میزان مرگ و میر ناشی از آن برای اولین بار ارائه می شود و تاکنون معادل این مطالعه را در کشور نداشتیم
دکتر قاسمی با تاکید به اینکه آگاهی های اجتماعی و شیوه مناسب زندگی از جمله عواملی هستند که در کاهش سن خطر بروز سکته ها نقش بسزایی دارند ادامه داد : یدر کشور ما هم مانند کشورهای دیگر به نظر کاهش سن سکته ها دیده می شود که به دلی شیوه زندگی مدرن فعلی ، کم تحرکی و نیز افزایش تشخیص بیماران در مراحل اول وزندتر باعث افزایش آمار شده اند .
وی در رابطه با علائم سکته های قلبی گفت : سکته قلبی میتواند بدون علامت باشدبه طوری که حتی تا 30 درصد ایسکمی های قلبی بدون علامت است به همین دلیل نداشتم علامت نباید مبنی بر سلامت افراد تلقی شود
رئیس انجمن آترواسکلروز ایران با تاکید به اینکه افراد چاق ، مبتلا به دیابت و نیز افرادی که سابقه بیماریهای قلبی در اقوام درجه یک و دو خود دارند باید توجه بیشتری داشته باشند افزود : اطلاع رسانی های افرادی به جز پزشک معالج و یا رسانه هایی که مستقیما با پزشک صحبت میکنند نباید مورد توجه قرار گیرد .
 وی در پایان با بیان اینکه شبکه های اجتماعی در صورت عملکرد صحیح میتوانند نقش مثمر الثمری در راستای افزایش آگاهی های اصلاح شیوه زندگی ، کنترل فشار خون و ... داشته باشند خاطرنشان کرد : بهترین راه پیشگیری از بروز خطر ، کسب اطلاعات از طریق پزشکان و کارشناسان است و توجه به اطلاعات بدون پایه و اساس شبکه های اجتماعی معقول به نظر نمی رسد


1 مهر 1393
چاپ مطلب


شانزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق 25-28 شهریور ماه 1393


By©‪#‎Parsa‬.Nedaeenia, ‪#‎GoldenHorse‬ ‪#‎Magazine‬ Chairman International ‪#‎Photojournalist‬


ویدئوهای محبوب

مسابقات اسب عرب و مصر امارات متحده عربی - شارجه شانزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق 25-28 شهریور ماه 1393 مسابقات زیبایی اسب عرب، مصر 1393 نوشیدن اسب مسابقات قهرمانی جهان

آلبوم گزارش تصویری خبرمطالب مرتبط

ارسال نظر

برای نظر دادن، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
، اگر حساب کاربری ندارید، ابتداعضو شوید.

نظرات