Skip Navigation Links
9 آذر 1400
18283 بازدید

سرزمین دژهای نفوذناپذیر در انتظار نفوذ سرمایه گذاران صنعت توریسم

سرزمین دژهای نفوذناپذیر در انتظار نفوذ سرمایه گذاران صنعت توریسم

پتانسیل بالای منطقه کلات برای سرمایه گذاریهایی نظیر هتل و اقامتگاههای توریستی و گردشگری و ...آشکار نشده!!!

شاید سرمایه گذاران ما دست روی دست گذاشته اند تا یک سرمایه گذار خارجی اولین قدم را بردارد.

پتانسیل بالای منطقه کلات برای سرمایه گذاریهایی نظیر هتل و اقامتگاههای توریستی و گردشگری و ...آشکار نشده!!!

امروزه گردشگری و صنعت توریسم در سراسر جهان به دليل كسب درآمد ارزي، ايجاد اشتغال مستقيم و غير مستقيم و ايجاد ارزش افزوده ، از اهميت بسزايي در كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه برخوردار است .
سرمایه گذاران و کارآفرینان در پی تولید افکار ناب و طرحهای خلاقانه تلاش می کنند از پتانسیل های بالقوه ای که مادر طبیعت در دسترس ما قرار داده در جهت توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر این کره خاکی بهره برداری کنند که این خود مستلزم نگاهی دقیقتر به ظرفیت های موجود و گاه موجب نابودی ساختار طبیعت است که البته گریزی از این ماجرا نیست. در جای جای ایران چهار فصل ما چشم اندازهای بدیع ،کوههای منحصر بفرد، پوشش گیاهی مناسب و تنوع فرهنگی بسیاری به چشم می خورد که امکان زیادی برای پیاده سازی طرحهای سرمایه گذاری دارد، اما متاسفانه نادیده گرفته شده و سرمایه گذاران داخلی از آن غفلت می کنند.
شاید هم دست روی دست گذاشته اند تا یک سرمایه گذار خارجی اولین قدم را بردارد و به دنبال آن شاهد هجوم سیل عظیم سرمایه گذاران این مرز و بوم به این مناطق باشیم. شاید همه منتظر چاه نفت هستند تا اقدام به سرمایه گذاری کنند. دلیلش بر ما آشکار نیست.
 یکی از این مناطق بکر و دست نخورده که از پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری برخوردار است منطقه کلات است. گنجینه ای سبز در دل طبیعت، سرزمینی بر فراز و در دامنه کوههای هزار مسجد که به سرزمین دژهای نفوذناپذیر شهرت دارد. کلاتی که به نام نادر رقم خورده است، جایی برای نفس کشیدن. کوههای سر به فلک کشیده و مه گرفته اش، دره های پرآب و بوی خوش سبزه زارها و مراتعش هر گردشگری را سرمست می کند. هر چه نفس می کشی از بوی خوب مراتع و شالیزارها و از صدای گوش نواز پرندگانش سیر نمی شوی.
اما تاکنون کمتر مورد توجه سرمایه گذاران صنعت توریسم قرار گرفته است. از یک سو باید خوشحال باشیم که تا امروز این منطقه بکر و دست نخورده باقی مانده و از سوی دیگر با گشت و گذار در این منطقه این پرسش در ذهن ما شکل می گیرد که چرا سرمایه گذاران کشور تاکنون از این قطعه از بهشت غافل مانده اند؟
شاید پتانسیل بالای این منطقه برای سرمایه گذاریهایی نظیر هتل و اقامتگاههای توریستی و گردشگری، اماکن تفریحی، زمین های بازی، وسایل و تجهیزات سرگرمی و پروژه هایی از این قبیل هنوز برای سرمایه گذاران ما آشکار نشده و یا به هزاران دلیل دیگر براستی مورد کم لطفی قرار گرفته است.
ما تلاش می کنیم با گزارشی تصویری از این منطقه یادآور آن باشیم که طبیعت نادر کلات نادر در انتظار افکار ناب طراحان و سرمایه گذاران و دستان توانمند سازندگان است تا به منبعی برای رشد صنعت توریسم و گردشگری در این مرزو بوم تبدیل شود که البته امید است با این اقدام هویت این منطقه نادیده گرفته نشده و ساختار طبیعت در زیر گامهای زندگی ماشینی له نشود که اگر چنین باشد باید آرزو کرد پای هیچ سرمایه گذاری به اینجا باز نشود.
گروه مشاوران سرمایه گذاری و توسعه صنعتی... تدبیر (سهامی خاص) که در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی- داخلی در سطح بین المللی، برگرفته از تفکر ناب بر اساس ایجاد اشتغال پایدار فعالیت می نماید، آمادگی خود را جهت ارائه اطلاعات بیشتر در قالب ارائه و تنظیم طرح توجیهی و پیشنهاد به سرمایه گذار اعلام می دارد.

برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید: http://goldenhorse.ir/fa/content/90


The Goldenhorse.ir Team
Hossein.Nedaeenia GoldenHorse Magazine Chairman
International Journalist&Photographer&Photojournalist
Tadbir ... Co
 Investment Consulting Group
Managing Director : Hossein. Nedaeenia
E-Mail: nedaeenia@gmail.com
E-Mail: hossein.nedaeenia@hotmail.com
Dubai Mobile (+9715) 595 79 263
Iran Mobile (+98) 915 313 1050
http://www.facebook.com/Nedaeenia.Hossein
http://Goldenhorse.ir

Dubai Mobile
پتانسیل بالای منطقه کلات برای سرمایه گذاریهایی نظیر هتل و اقامتگاههای توریستی و گردشگری و ...آشکار نشده!!!

6 آبان 1392
چاپ مطلبویدئوهای محبوب

مسابقات اسب عرب و مصر امارات متحده عربی - شارجه شانزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق 25-28 شهریور ماه 1393 مسابقات زیبایی اسب عرب، مصر 1393 نوشیدن اسب مسابقات قهرمانی جهان

آلبوم گزارش تصویری خبرمطالب مرتبط

ارسال نظر

برای نظر دادن، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
، اگر حساب کاربری ندارید، ابتداعضو شوید.

نظرات