Skip Navigation Links
Saturday, October 16, 2021
28619 Views

مارکوس انینگ – مرد آلمانی که هرگز فراموش نمی شود

مارکوس انینگ – مرد آلمانی که هرگز فراموش نمی شود

قهرمان المپیک هم از کمبود اسپانسر در دنیای سوارکاری شکایت دارد.

شعار زندگی قهرمان اسطوره ای پرش با اسب آلمان: هرگز تسلیم نشوید

 

تور خبری گلدن هورس: در دنیای مسابقات پرش با اسب، کمتر کسی است که بتوان او را با این جنتلمن فروتن و در عین حال دارای شخصیت پیچیده که به "German Gun" شهرت دارد مقایسه کرد.  او یکی از پدیده های جهانی مسابقات پرش با اسب دنیاست که نظیرش را کمتر می توان یافت که به ادعای کارشناسان و بزرگان این رشته ورزشی مارکوس انینگ 50 سال از تاریخ سوارکاری آلمان جلوتر است.
مارکوس انینگ عنوان قهرمانی مسابقات سوارکاری و هت تریک جام جهانی در سه رده کاملا متفاوت را یدک می کشد. علاوه بر این، مدال طلای تیمی المپیک در سال 2000  نیز در کارنامه زندگی حرفه ای مارکوس می درخشد. مارکوس در یک نمایش حرفه ای تحسین برانگیز در رقابتهای جهانی لگزینگتون (Lexington) جایگاه نخست تیمی و در فینال جام جهانی ژنو (Geneva 2010) نیز جایگاه نخست مسابقات در بخش انفرادی را بدست آورد. در سال 2011 مقام پنجم GCT جایزه بزرگ والکنسوارد و در سال 2012 مقام دوم جایزه بزرگ CSI5* بازل سوئیس را از آن خود کرد.

شعار زندگی قهرمان اسطوره ای پرش با اسب آلمان: هرگز تسلیم نشوید.

مارکوس انینگ متولد 19 آپریل 1974 (39 ساله) در North Rhine-Westphalia  است. پدرش ريچارد انينگ (تاجر دام) و مادرش هيلدا انينگ (معلم) تاثیر گذارترین افراد در زندگی شخصی و حرفه ای او هستند. مارکوس در کنار چهار خواهر و برادرش (كريستين، كارينا، كورنليا، و يوهانسن (یوهانسن نیز در رشته پرش با اسب فعال می باشد) از کودکی با اسب آشنا شد و در هفت سالگی در باشگاه سوارکاری بورکن آلمان آموزش سوارکاری را آغاز کرد. مارکوس در کنار ورزش به تحصیلات آکادمیک نیز ادامه داد و در رشته فروش و تجارت خارجی فارغ التحصیل شد. در طول این سالها نیز علاوه بر سوارکاری به تجارت و پرورش اسب نیز مشغول می باشد. مارکوس در سال 2009 با نادیا انینگ ازدواج کرد که حاصل آن دو فرزند به نامهای یول اکاترینا (2009) و دیوی اندرس (2011) است. او برای باشگاه ZRFV بورکن آلمان سوارکاری می کند. سرگرمی اش بیشتر فوتبال است و در اوقات فراغتش با برادرش يوهانس فوتبال بازي مي كند. گرچه مارکوس، این جنتلمن سوارکار، خود الگوی بسیاری از سوارکاران دنیاست، اما الگوی ورزشی اش در سوارکاری لودگر بیربام آلمانی است. فورپلیژر (For Pleasure) موفق ترین اسب مارکوس است و او بارها اشاره کرده که این اسب برایش ارزش زیادی دارد. شعار زندگی مارکوس این است: " هرگز تسلیم نشوید". او هم اکنون در بورکن آلمان و در  آپارتمان شخصي خودش و نزدیک به خانواده و اصطبلهایش زندگي ميكند.  
"ساندرو بوي" (Sandro Boy)، "سابرينا" (Sabrina)، "پلات بلو" (Plot Blue)، "کاپین" (Copin van de Broy)، "لكونته" (LeConte)، و "کورنادو" (Cornado) از بهترين اسب هاي ماركوس بشمار ميروند و همچنين "نولته كوچن گرل" (Nolte"s Küchengirl) که توسط برادرش، یوهانسن در مسابقات گرند پريكس معرفی شد.
ماركوس سوارکاري را از سن هفت سالگي و همراه خواهرش كريستين دركلاسهاي سواركاري باشگاه بروكن شروع كرد. هنوز فيلمهاي آن زمان در آرشيو "انينگ" ، كلاسهاي "مبتدي  A و E " پوني ها و اسبهاي بزرگ موجود مي باشد.
اگر چه همیشه موفق نبود اما از همان ابتدا بلند پرواز بود. براي مثال، در یک مسابقه با وجود سه بار زمین خوردن موفق به دريافت جايزه ويژه شد. خيلي زود ياد گرفت كه چگونه خودش را با اسبهاي مختلف سازگار کند، پدرش ريچارد در مورد مناسب بودن اسبها برای او به مارکوس کمک  می کرد.
تمام فرزندان خانواده انینگ سوارکاري را با کره اسبی به نام "نرميت"  (Narmit ) ياد گرفتند.این کره اسب یکی از عوامل موفقيت ماركوس نیز بود. "لورد" (Lord ) اسم اولين اسب بزرگسال ماركوس بود كه به او اعتماد به نفسي داد كه بتواند در رده ي مبتدي و متوسط مسابقات سوارکاری رقابت كند (كلاسهای  M و L). بعد از آن ماركوس با "متاكسا" (Metaxa ) ،اسب محبوبش ،سوارکاری را ادامه داد. ولي این اسب برای فروش تربیت شده بود. در زمانی که این اسب با فروش آماده می شد، ماركوس ساعتهای زیادی را در اصطبل و در كنار او سپري ميكرد و هر روز عصر برايش شمع روشن ميكرد. پدر ماركوس بدليل علاقه ي شديد پسرش به متاسكا معامله رو بهم زد و از فروش اسب صرف نظر كرد.
مارکوس در مورد شروع سوارکاریش می گوید: "در اطراف منزل ما همیشه اسب بود. به همین خاطر روی آوردن به این ورزش برایم آسان تر بود. پرش با اسب هیجان انگیزترین بخش ورزش سوارکاری است چون این فرصت را به شما می دهد که با سرعت سوارکاری کنید".
مارکوس با کره اسبی بنام "استارلايت" (Starlight) اولين موفقيت بين المللي را بدست آورد و با كمك این اسب توانست مدال طلاي قهرماني اروپا در سالهاي 1990 و 1991 را از آن خود كند. مارکوس موفق شد با اسبهای "استارلايت" (Starlight) و "كوئين" (Queen ) در رده متوسط (کلاس M) به چندين پيروزي دست يابد. بالاخره در سال 1991 با سومين کره اسب خود  به نام "برايت روبي" (Bright Ruby)  قهرمانی مسابقات آلمان را بدست آورد.
مارکوس در اولین حضور خود در مسابقات رده ي بزرگسالان (کلاس S)  با اسب "كيگان" (Cygan ) شرکت کرد. او اين رده را با دو خطا به پايان رسانيد. در سن شانزده سالگي، سوارکاري با اسبهاي بزرگسال را شروع كرد. در طول اين مدت "اركيده" (Orchidee)، "اوپيوم" (Opium) و "تالان" (Talan) مهمترين اسبهاي او بودند. او در سنین نوجوانی و جوانی با اين سه اسب موفق شد در طول پنج سال چهار بار مدال طلاي مسابقات قهرماني سوارکاری اروپا را بدست آورد.
مارکوس چندین بار با "اوپيوم" (Opium) مسابقات پرش بي نظيري را از خود به نمايش گذاشت. او در بيش از 40 رده مسابقات سوارکاری موفقیتهایی بدست آورد که موفقیت در مسابقات قهرمانی جام ملتها و جایزه بزرگ ورشو از آن جمله است. او اولين پيروزيهای بين المللي در رده بزرگسالان را با اسبهاي "كوستا" (Costa)، "انتارس" (Antares) و "اوپيوم" (Opium) بدست آورد.

فورپلیژر یک پدیده در دنیای سوارکاری بود که اعتماد به نفس فوق العاده ای به من می داد.
كريسمس 1998، با ورود "فور پلیژر" (For Pleasure) به باشگاه  "انينگ" موفقيت هاي واقعي ماركوس آغاز شدند. قطعاً هنرنمایی های قبلي "فور پلیژر" با لارس نيبرگ سوارکار همچنان در ذهن مردم وجود دارد. استعداد مثال زدنی او در پرش، حضور پرجنب و جوش و شخصيت فوق العاده اش که از سيلمي هاي هانوواريان است، از او یک اسب خارق العاده ساخته است.
"در سال 1999 من با فورپلیژر به عنوان اولین حضور در مسابقات قهرمانی EC  در هیک استید شرکت کردم و مدال طلای تیمی و مقام پنجم انفرادی را بدست آوردم. با این موفقیت من احساس کردم که در یک مسابقه گراند پریکس واقعی پرش کار آسانی است. فورپلیژر اعتماد به نفس زیادی به من داد. این اسب یک پدیده بود. برای کار حرفه ای و قهرمان شدن یک چنین اسبی باید داشته باشید. چون با اعتماد به نفسی که او به شما می دهد می توانید با اطمینان مسابقه را شروع کنید. وقتی از مهارت اسب مطمئن شوید می توانید کار متفاوتی انجام دهید".
"فور پلیژر" (For Pleasure) در 18 فوریه 2011 از دنیا رفت. او یک سيلمي كششي بود و حال فرزندانش در مسابقات رده بالاي گرند پریکس افتخار آفريني مي كنند.

مدیریت درست کلید اصلی رشد ورزش است.
"در تمام این سالها خانواده ام مرا مورد حمایت خود قرار داده اند و فرصتی را برایم فراهم کردند که بتوانم سوارکاری را شروع کنم. در دوران کودکی من زیر نظر لوتز مرکل (Lutz Merkel ) و با اسبهای پونی آموزش سوارکاری را آغاز کردم و بعدها در سن نوجوانی و جوانی زیر نظر فریتز لینگ (Fritz Ligges)  آموزشم را ادامه دادم. اخیرا نیز با هنک نورن (Henk Nooren - دارنده مدال طلای پرش با اسب اروپا و قهرمانی جهان برای تیم هلند و یکی از برترین مربیان حال حاضر سوارکاری دنیا) کار می کنم. در کنار مربیان بسیار حرفه ایم در اروپا، او یکی از بهترین مربیان من است. هنک نورن همکاری خوبی با من دارد. در شروع همکاریمان اغلب با هم اختلاف نظر داشتیم و زیاد بحث می کردیم و حالا  او روحیه من و نیز اسبهایم را به خوبی می شناسد. او قصد ندارد سوارکاری مرا تغییر دهد، بلکه تلاش می کند نقایص اطراف من و اسبها را برطرف کند. ما در موارد زیادی با هم صحبت می کنیم. او ایده های بسیار خوبی دارد. مارکوس با خنده می گوید، "ما یکدیگر را به خوبی درک می کنیم". در این ورزش حرف اول را مدیریت صحیح می زند. مدیریت درست کلید اصلی کار ماست".
مارکوس ادامه داد: در خانواده انینگ هنوز پدرم رئیس خانواده است. او عمدتا بر روی اسبهای جوان کار می کند. من در جریان مسابقات هم با مشتریهایم در تماس هستم. در خانواده تنها من نیستم که در مسابقات پرش فعال هستم. برادرم یوهانسن نیز در این رقابتها شرکت دارد. سبک سوارکاری او با من فرق دارد و او بیشتر بر روی تجارت اسب متمرکز است. این یک انتخاب خوب برای او به نظر می رسد، چون او تمایل چندانی به سفرهای هفتگی برای شرکت در مسابقات ندارد. به نظر من این خوب است که هر کس کار مورد علاقه خود را انجام دهد.
وقتی صحبت از اسبهای مارکوس می شود همه سوارکاری او با استالیون افسانه ایش ساندرو بوی (Sandro Boy) را به یاد می آورند و حالا مارکوس با دختر این اسب نیز قهرمانانه می تازد. او معتقد است این دو اسب شباهت زیادی به هم دارند. ساندرو بوی (Sandro Boy) و سابرینا (Sabrina) هر دو زیبا، حساس و بسیار محتاط و دقیق هستند. "وقتی با ساندرو بوی (Sandro Boy) شروع به سوارکاری کردم او 10 ساله بود و باید برای پرش به سوی کلاسهای بالاتر با سرعت بیشتری حرکت می کرد. سوارکاری با سابرینا (Sabrina) را خیلی زودتر شروع کردیم و برادرم یوهانسن کار او را در کلاسهای اسبهای جوان به خوبی به نمایش گذاشت. سابرینا 7 ساله بود که من سوارکاری با او را شروع کردم".
مارکوس در مورد نولته كوچن گرل (Nolte"s Küchengirl) می گوید، " کوچن میدان دید وسیعی دارد، او یک مادیون بزرگ است که می تواند از بزرگترین موانع بپرد و پیچیده ترین کلاسها را پشت سر گذارد و پیروز شود. توانایی ذاتی این مادیون در پرش بسیار مقتدرانه است".
او در مورد پلات بلو (Plot Blue) نیز معتقد است که این اسب بسیار پر انرژی، هوشیار و مشتاق است، تا اندازه ای که در همان لحظه شروع حرکت، مهارش به راحتی قابل کنترل نیست.
پیش از این سوارکارانی چون مردیچ  آلمانی (Meredith)، رودریگو برزیلی (Rodrigo)، و هوگو سیمون اتریشی (Austrian Hugo Simon)  در جام جهانی هت تریک کرده اند. اما وجه تمایز مارکوس این است که با سه اسب متفاوت موفق به هت تریک در جام جهانی شده است. او در بیان احساسات خود این سه قهرمانی را متفاوت از یکدیگر خوانده و می گوید هر یک از این پیروزیها برایش اهمیت ویژه ای دارد. او یادآوری می کند که در سومین قهرمانی سوار بر پلات بلو (Plot Blue)  بسیار خوش شانس بوده و مانند سوارکارانی همچون پیوس (Pius) و لودگر (Ludger) در راند آخر با خطاهای تاسف باری به پیروزی رسیده است. او می گوید، "برای موفقیت در کار باید ثابت قدم باشید و همزمان فکر کنید که می توانید بهتر باشید".
در كنار بهترين اسبها، ماركوس اسبهاي جواني را نيز تربيت می کند. روزانه نزديك به ده اسب توسط او تربيت مي شوند. نکته جالب توجه این است که او اغلب با اسبهایی که خود تربیت می کند در مسابقات شرکت می کند، چون معتقد است روحیه این اسب را بهتر می شناسد و با او یکی می شود.
او همیشه از اسبهایی که تا امروز داشته با اشتیاق یاد می کند و از اسبهای فعلی اش نیز بسیار لذت می برد. اما فورپلیژر (For Pleasure) همیشه جایگاه ویژه ای در قلب او دارد، چرا که اولین اسب در زندگی حرفه ایش بود. 

او "لیونل مسی" دنیای مسابقات پرش با اسب است.

عده ای مارکوس انینگ را به لحاظ استعداد پایان ناپذیرش، استایل و موقعیت ورزشی اش، قدرت کنترل و مهارت استثنایی اش در دستیابی به موفقیتهای بزرگ و فراتر از حد معمول به "لیونل مسی" دنیای مسابقات پرش با اسب تشبیه می کنند. در نگاه دقیق تر، خونسردی و دقت فراوان مارکوس در نشستن روی اسب و حرکت ماهرانه اش بر روی زین اسب موجب شده چشمهای زیادی در اطرافش به استایل و حرکات تمام عیار و بی نظیر او غبطه بخورند و می توان گفت این نابغه سوارکاری  در میادین مسابقات پرش با اسب به تنهایی اغواگر است.
این هماهنگی در سبک سوارکاری مارکوس چگونه مدیریت می شود؟
ما نمی دانیم، اما آنچه که همه ما می دانیم این است که این نماد قدرت و موفقیت آلمانی در سالهای دور برای رسیدن به این نقطه تلاش بسیاری کرده است، و مطمئنا با ادامه مسیر در رسیدن  به هدف نهایی به عنوان یک اسطوره واقعی باقی می ماند و موفقیت ها و قدرت تاثیر گذاری خود را در سالهای آینده نیز ادامه خواهد داد.

 

 

این جنتلمن سوارکار آلمانی در میدان مسابقه حکم شومن اغواگر سوار بر اسب را برای تماشاگر تداعی می کند.
مارکوس که حالا نامی آشنا در دنیای سوارکاری است با وجود کسب شهرت و افتخار بسیار در زندگی حرفه ایش همچنان متواضعانه برخورد می کند و می گوید، "پس از گرفتن مدال طلای المپیک سیدنی شهرت زیادی کسب کردم و تبلیغات زیادی هم در مورد خودم دیدم. اما من همیشه واقع بینانه به زندگی نگاه می کنم و می اندیشم. به یاد دارم وقتی جوانتر بودم ما برای پیروزی در مسابقات جشن های بزرگی به پا نمی کردیم و از شکست ها نیز ناامید نمی شدیم."

بر خلاف بسیاری از سوارکاران که با یک یا دو اسب حرفه ای در مسابقات شرکت می کنند، مارکوس حدود هفت اسب حرفه ای دارد که با آنها در مسابقات حضور می یابد. او در مورد اینکه چطور تصمیم می گیرد با کدام اسب در مسابقه شرکت کند توضیح می دهد که، "من یک طرح کلی برای خود دارم که 1 تا 2 ماه پیش از شروع مسابقات تصمیم می گیرم با کدام اسب در کدام مسابقه شرکت کنم.  این انتخاب به تعداد اسبهایی که می توانم به مسابقات بیاورم، کلاسهای مسابقات، شرایط مسابقات مانند اندازه و دمای مانژ و یا حتی نحوه انتقال اسبها از طریق مسیر هوایی یا زمینی به محل مسابقات بستگی دارد. سپس با نزدیک شدن به زمان مسابقات اقدامات لازم را انجام می دهم.
هدف بزرگ مارکوس این است که بتواند هر اسب جوانی را که تربیت می کند  به بالاترین سطوح برساند. او معتقد است هر اسب در یک مسیر متفاوت رشد می کند. همیشه نمی توان پیش بینی کرد که کدام اسب به موفقیت می رسد. "از بین اسبهایی که اخیرا در حال تربیتشان هستم، فکر می کنم کورنادو (Cornado) آینده دارترین آنهاست که از نژاد اسب Marco Cornet Obolensky  است".
مارکوس در مورد سبک سوارکاریش می گوید، "وقتی هنوز یک سوارکار جوان بودم با پونی های کوچک سوارکاری می کردم که سرعت کمی داشتند. در آن کلاسهای سوارکاری من اصلا موفق نبودم. اما این شکست ها همیشه نتایج مثبتی برای من داشتند و موجب شکل گیری سبک سوارکاری امروز من شدند. این تنها راهی بود که مرا به سوی گرفتن جوایز و پیروزی سوق می داد. من در راستای هدفم این موضوع را همیشه مورد توجه قرار می دهم. گاهی یک شکست یا نقطه ضعف می تواند به یک مزیت تبدیل شود. در روزهای جوانی من هم مانند دیگر جوانان در وارندورف آلمان دوره های کارآموزی زیادی را گذارندم. در این دوره ها توجه زیادی به آموزشهای اولیه سوارکاری می شد.
پیشنهاد مارکوس به تمام سوارکاران تازه کاری که به سبک سوارکاری او علاقمند هستند این است که برای حرفه ای شدن در پرش ابتدا باید درساژ را آموزش ببینید. البته نگرش هر کس در مورد بهترین سبک سوارکاری متفاوت از دیگری است.
 او به اهمیت وجود اسپانسر و مالک در جامعه سوارکاری اشاره کرده و می گوید  که من نیز به اسپانسر و مالک اسب نیاز دارم. من نمیتوانم اسب های مسابقات گراند پریکس را بخرم. این اسب ها بسیار گران بوده و هزینه نگهداری و غذای آنها به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست، با پول جایزه مسابقات شما فقط می توانید هزینه های فصل مسابقات را تامین کنید.
در اغلب کشورها سوارکاران از کمبود اسپانسر و مالکان اسب صحبت می کنند. و حال در کشور اسب یعنی آلمان شرایط چگونه است؟
 مارکوس نیز از عدم وجود اسپانسر و مالک در آلمان می گوید. به نظر او رفع این مشکل در آلمان و سایر کشورها یک افسانه است. مارکوس می گوید، " در حال حاضر من اسپانسری به نام نولته (Noltes) دارم که البته  اسپانسر من خود مالک اسب است. با نگاهی به ده سوارکار برتر دنیا متوجه می شوید که آنها اسپانسرهای زیادی ندارند و فقط مالکان هستند که در سوارکاری حضور پررنگ دارند. ما مشکلات زیادی در متقاعد کردن مالکان داریم تا اسبهای خوب را برای مسابقات نگه دارند. به نتایج مزایده ها در آلمان نگاه کنید. بیش از نیمی از بهترین اسبها در خارج از کشور فروخته می شوند.  با پرورش استالیون ها می توان کمک زیادی به این ورزش کرد. چون این اسبها پولساز هستند.
مارکوس در مورد تفاوت میان استالیون های پرورشی و استالیون های ورزشی و اهمیت آین دو در زندگیش معتقد است که برای همه مالکان ورزش مهمتر است و تمرکز اصلی زندگی او نیز بر روی ورزش و حضور در مسابقات است. به عنوان مثال وولکانو یکی از اسبهایی بود که ما او را سه ماه برای تولید مثل نگه داشتیم و پس از آن او را به مسابقات بازگرداندیم. ورزش سوارکاری و پرورش اسب را هرگز نباید با هم ترکیب کنید. من حدود نه استالیون در اصطبلم دارم و همه آنها چند ماه از سال برای اصلاح نژاد تحت مراقبت قرار می گیرند. مارکوس به تمام استالیونهای اصطبلش علاقه دارد، ولی ساندروبوی محبوبترین استالیون اوست. مارکوس به پرورش دهندگان اسب توصیه می کند که ابتدا به مادیون توجه کنند و برای استالیونهایشان بهترین مادیون ها را انتخاب کنند.

موفقیت های من از شیوه متفاوت آموزش اسبهایم ناشی می شود.
سوارکاران فرانسوی اغلب اسبهای فرانسوی را سوار می شوند، اما فورپلیژر فرانسوی با سوارکاری مارکوس آلمانی تبار در مسابقات سوارکاری جهان همواره می درخشید. این هماهنگی موفقیت آمیز از کجا نشات می گیرد؟
مارکوس معتقد است این مسئله به تفاوت در آموزش بستگی دارد، نه نژاد و پرورش اسب. مارکوس می گوید روش آموزش ما متفاوت است. ما مراحل آموزش را به آهستگی طی می کنیم و تا پیش از تکمیل شدن یک مرحله به مرحله بعدی نمی رویم. ما با حضور اسبهای جوان در مسابقات مخالف نیستیم، اما معمولا اسبهای با سن بیشتر را در رقابتها شرکت می دهیم. وقتی شما یک اسب در اختیار دارید باید هدفتان را کاملا مشخص کنید. "من می خواهم در سطح بین المللی مطرح باشم و این مستلزم زمان است. من جدول مسابقات را با دقت بررسی کرده و در اوایل سال اسبهای جوان آماده را برای حضور در مسابقات انتخاب می کنم.
در سوارکاری هرگز نباید سریعتر از میزانی که می توانید اسب را کنترل کنید بپرید. اسب باید مسیر را طی کند، اگر شما بیش از حد به او فشار آورید ممکن است کنترل اسب از دستتان خارج شود. من به اسبهایم آموزش می دهم که از من تبعیت کنند و من باید بتوانم حداکثر سرعت اسبم را شناخته و درک کنم.
همیشه باید بدانید که چگونه می خواهید در میدان مسابقه بپرید. پس از کمی حرکت با اسب در میدان سوارکاری،  افکاری در پس ذهن شما شکل می گیرد، یک سناریوی ایده آل. اما روش من این است که در همین حین روی چند گزینه دیگر نیز کار می کنم و گزینه های بیشتری را در ذهنم می پرورانم. انعطاف پذیری چیزی است که شما به آن نیاز دارید. اگر شما اولین سوارکار برای ورود به رینگ مسابقه نباشید این شانس را دارید که دیدگاه خود را با اسبهایی که قبل از اسب شما وارد میدان می شوند مقایسه کنید. اما صادقانه باید بگویم که این امر همیشه قابل برنامه ریزی نیست.
مارکوس به عنوان سوارکاری که با بهترین اسبهای چند مالک سوارکاری می کند، دیپلماسی خاصی برای خود دارد. من با یک تیم بزرگ کار می کنم و تمام اعضای تیم ما از اهمیت یکسانی برخوردارند. من فقط برای مالک اسب سوارکاری نمی کنم، بلکه برای کل تیم و به نفع اسبهای تازه کار سوارکاری می کنم. البته، تا جایی که ممکن است سوارکار باید با اسب هماهنگ شود، اما من کسی هستم که می داند بهترین چیز برای اسب چیست. تصمیم نهایی و مسئولیت نهایی اسب بر عهده من است، نه مالک".
مارکوس معمولا بر اساس قرارداد مکتوب کار نمی کند. او با حس درونی اش کار می کند. او می گوید، "مالکین، مهترها و تمام کسانی که در پرورش، آموزش و نگهداری اسب مسئولیتی بر عهده دارند باید از کار راضی باشند. شما نمی توانید بر اساس یک قرارداد مجبور به کار شوید . مشکلات با یک تکه کاغذ حل نمی شود. پس از مسابقات منهیم آلمان من خوشحال بودم که توانستم به تیمم برگردم و این اعتماد به نفس زیادی به من داد. آمدن به خانه و داشتن یک جایگاه امن بسیار مهم است. وقتی مالک از کار تو راضی نباشد، قرارداد چیزی را درست نمی کند".

 

مدال طلای المپیک سیدنی بهترین خاطره در زندگی حرفه ای من است.
مارکوس می گوید، بدون شک بهترین خاطره زندگی حرفه ایم المپیک سیدنی است. شش هفته در استرالیا و یک مدال طلا. و تمام اینها در سالهای ابتدایی ورزش حرفه ایم در سطح بین المللی رخ داد. همانطور که می دانید المپیک را با هیچ رویداد ورزشی دیگری نمی توان مقایسه کرد حتی با ECs و WCs . تمام کسانی که همیشه در جریان رویدادهای ورزشی بوده اند مدال طلای المپیک را به یاد دارند. مدال طلای المپیک واقعا استثنایی است.

 اسبهای مارکوس انینگ:

- اسبهای گراند پریکس:

آنکا (Anka)
متولد 1992 ، نژاد آرژانتینی، مالکیت: ریچارد انینگ و فردریک استوزر
آنکا یک مادیون بسیار با دقت است و قدرت درک بالایی دارد و به آسانی تحت کنترل سوارکار درمی آید.
کارمن (Carmen)
متولد 1991، پدر: Caletto I، مالکیت: روبرت دیستل استیفانگ
کارمن یک اسب خوش خلق، حساس، خوش قلب و مهربان و دارای نگرش بالایی است.

 

 

فورپلیژر (For Pleasure)
متولد 1986 ، پدر: Furioso ، مالکیت: روبرت دیستل استیفانگ
فور پلیژر بسیار بلند پرواز و خوش اخلاق بود، او همیشه در طول تمرین و در جریان مسابقه کاملا متمرکز بود. شخصیت و موفقیت هایش از او یک اسب خارق العاده ساخته است. او یک استالیون پرورشی بود و فرزندان او نیز در سطح مسابقات گراند پریکس موفقیتهای بسیاری بدست آورده اند. فور پلیژر موفقترین اسب مارکوس انینگ است. نام مستعار این اسب "فردی" بود. مارکوس با این اسب چندین مدال بدست آورد و با پیروزیهای بسیار به جایگاه قابل توجهی در دنیای سوارکاری رسید. فور پلیژر افسانه ای در CHIO 2006 در آخن آلمان  از ورزش کناره گیری کرد. او در خانواده انینگ پرورش یافته بود.  کارینا خواهر مارکوس مسئولیت نگهداری از فورپلیژر را در اصطبل انینگ بر عهده داشت. فور پلیژر دوران بازنشستگی اش را در آرامش و لذت سپری کرد. آواز مورد علاقه فورپلیژر سرود ملی آلمان بود. این استالیون افسانه ای و فوق العاده در 18 فوریه 2011 از دنیا رفت. اما یاد او همیشه در ذهن مارکوس انینگ زنده است.
گلا جونیور (Gelha’s Junior)
متولد 1992 ، پدر: لیگورت، مالکیت: کارولین فیچر
او یک اسب دوست داشتنی و بلند پرواز است که در مسابقات پرش در سطح بالایی می درخشد. مارکوس و یوهانسن در سطح متوسط و سطح بالای مسابقات پرش (کلاسهای M و S)، با این اسب به موفقیتهایی دست یافته اند. جونیور در مسابقات قهرمانی اروپا در خیخون آلمان موفقیتهاییش را تکمیل کرد و برنده مدال نقره تیمی در سال 2001 و مدال طلاس تیمی در سال 2003 گردید.  جونیور در سال 2006 به یک سوارکار آماتور آمریکایی فروخته شد.


جیتانیا (Gitania)
متولد 1992، پدر: کاپیتال، مالکیت: مزارع خلیجی
جیتانیا که به اسم مستعار پوپی شهرت دارد یک اسب ساده، خوش اخلاق و قابل اعتماد است.

 

 


لکونته (Leconte)
متولد 1996، پدر: لاسینو، مالکیت: گلنباک اینترنشنا ل
لکونته بسیار حساس و محتاط و در پرش از قدرت بالایی برخوردار است.

 


ساندرو بوی (Sandro Boy)
متولد 1993، پدر: ساندرو، مالکیت: NYBOR Pferde GmbH & Co. KG
سانروبوی دارای شخصیت فوق العاده ای است. او بسیار حساس و با دقت است و در پرش توانمندی فوق العاده ای دارد.
ساندروبوی یک استالیون پرورشی است.

 

پاناما (Gelha`s Panama)
متولد 1989، پدر: پایلوت، مالکیت، کریستین انینگ
پاناما یک مادیون بسیار خوش اخلاق و مهربان بود و قدرت درک بالایی داشت. او بسیار دقیق و قابل احترام بود. تمام کره های او در چراگاه خانواده انینگ و نزدیک به اصطبل مراقبت می شوند و آموزش می بینند. پاناما موفق ترین اسب یوهانسن انینگ است. یوهانسن در بیش از 49 کلاس M و S مسابقات پرش با این اسب به پیروزی رسیده است. یوهانسن موفق شد با پاناما مدال طلای انفرادی و مدال نقره تیمی را در سال 1999 در قهرمانی اروپا و مدال برنز انفرادی و نقرا تیمی را در سال 2000 بدست آورد.
پاناما در 18 اکتبر 20087 از دنیا رفت.

 


- استالیون های پرورشی مارکوس انینگ:

                                               
 فورپلیژر (For Pleasure)                ساندرو بوی (Sandro Boy)                       پلات بلو (Plot Blue)    

                                                                 کورنادو (Cornado NRW)


         کامنتتور (Commentator)                                                       چمپین (Champion F.P)                                                                                                                                                                                             
                                                            
        کاپین (Copin Van Broy)                                                       سالوادور (Salvador V)


- اسبهای فعلی مارکوس انینگ:

اپرینس (Appearance)
متولد 2003، پدر: آرمیتاژ، مالکیت: Sportpferde Ehning GbR and NYBOR Pferde GmbH & Co. KG
این اسب بسیار محتاط و با دقت است و به خوبی تحت کنترل سوارکار است.کامپبل (Campbel)
متولد 2003، پدر: کونتندرو، مالکیت: جورج نولته و مارن اسمیت_نولته
او یک اسب بسیار دقیق و توانمند در پرش است.

 

 

 

کژوال (Casual)
متولد 2005، پدر: کاسال، مالکیت: مزرعه وینلی
این اسب در پرشاز قدرت بالایی برخوردار است، بسیار محتاط و به آسانی قابل کنترل است.

 

 

 

ریاد چا دی آسلز (Riad Chah des Aucels)
متولد 2005، پدر: باچوز، مالکیت: هریس دی آسلز

 

 

 

چمپین (Champion F.P)
متولد 2000، پدر: Champion Du Lys، مالکیت: اسچو و اسکوبو
او یک استالیون پرورشی است.

 

 


کامنتتور (Commentator)
متولد: 2009، پدر: کاروالو، مالکیت: مزرعه وینلی
کامنتتور یک استالیون پرورشی است.

 

 

کورنادو (Cornado NRW)
متولد 2003، پدر: کورنت اوبولن اسکای، مالکیت: لندگستوت NRW
کورنادو یک استالیون پرورشی است.

 

 

 

دیمبال (Dimball van het Scheefkasteel)
متولد 2003، پدر: کمیبال، مالکیت: Sportpferde Ehning GbR

 

 

 

فانکی فرد (Funky Fred)
متولد 2005، پدر: فورپلیژر، مالکیت: Sportpferde Ehning GbR
فانکی در پرش بسیار قدرتمند است، دقیق و به خوبی قابل کنترل است.

 

 


هیپ هاپ (Hip Hop)
متولد 1999، پدر: فلیسیانو، مالکیت: گانهیلد هنس- گوران پرسون

 

 لانبرجر (Lönneberger)
متولد 2003، پدر: لیزابون، مالکیت: جورج سامن
او یک اسب حساس و زیرک است و به آسانی قابل کنترل می باشد.

 

 


نولته کوچن گرل (Noltes Küchengirl)
متولد 1997، پدر: لورد Z، مالکیت: جورج نولته
نام مستعار این اسب کوچه است. او یک اسب بلندپرواز، حساس و دارای توانایی فوق العاده ای در پرش است.

 

 

سیندرلا (Synderella)
متولد 2003، پدر: استاکاتو، مالکیت: نیکول پرسون

 

 

 

 


پلات بلو (Plot Blue)
متولد 1997، پدر: مسدر بلو، مالکیت: کاترین
پلات بلو یک استالیون پرورشی است. یک اسب محتاط و حساس با پرش های قدرتمند

 

 

 

 

 


کوانته (Quante)
متولد 2001، پدر: آلجانو، مالکیت: سینجی آندرسون

 

 

 

 

 

 


کوئینتا (Quinta)
متولد 2006، پدر: کوالیتی، مالکیت: Sportpferde Ehning GbR

 

 

 

 

 

کوئینتانا رو (Quintana Roo)
متولد 2005، پدر: کوئینترو، مالکیت: NYBOR Pferde GmbH & Co KG

 

 

 

 

 


کاین(Cayenne)
 متولد 2003، پدر: کورنت اوبولن اسکای، مالکیت: مزرعه وینلی
 کاین  یک اسب دقیق و حساس است.

 

 

 

 

 

سابرینا (Sabrina)
متولد: 1999، پدر: ساندروبوی، مالکیت: مزرعه وینلی
سابرینا یک اسب حساس ، محتاط، و دقیق است.

 

 

 

 

 


سالوادور (Salvador)
متولد 1999، پدر: کالوادوس، مالکیت: NYBOR Pferde GmbH & Co. KG
سالوادور یک استالیون پرورشی است. او از اعتماد به نفش بالایی برخوردار است و بسیار لجباز و خودسر و در پرش دارای قدرت بالایی است.

 

 

 

 


کاپین (Copin van de Broy )
متولد 2002، پدر: دارکو، مالکیت: فابین اسکریبر
کاپین یک استالیون پرورشی است.

 

 

 

 


موفقیت های مارکوس انینگ:


2011
•    مقام دوم مسابقات گراند پریکس بازل سوئیس با اسب نولته کوچن گرل
•    مقام اول جام جهانی زوریخ آلمان با اسب نولته کوچن گرل
•    مقام دوم مسابقات گراند پریکس برانشویگ آلمان با سابرینا
•    مقام سوم جام ملتهای لابوله فرانسه با نولته کوچن گرل
•    مقام اول جام ملتهای هیک استید با پلات بلو
•    مقام دوم مسابقات قهرمانی آلمان با پلات بلو
•    مقام دوم مسابقات قهرمانی در هانوور آلمان با نولته کوچن گرل
•    مقام اول در فینال کلاس نوجوانان مونیخ آلمان با کامپبل
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس وینر نوستات با نولته کوچن گرل
•    مقام دوم جام جهانی لندن با سابرینا
2010
•    مقام اول جام جهانی در بوردیوکس با لکونته
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس دورتموند آلمان با سابرینا
•    مقام اول مسابقات قهرمانی در دورتموند آلمان با پلات بلو
•    مقام اول فینال کلاس نوجوانان دورتموند با کامپبل
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس پاریس با سابرینا
•    برنده جام جهانی در ژنو سوئیس با پلات بلو و نولته گوچن گرل
•    مقام اول فینال کلاس نوجوانان در آخن  آلمان با کامپبل
•    مقام اول فینال کلاس نوجوانان در چانتیلی فرانسه با اپرینس
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس مونستر آلمان با لکونته
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس ریودوژانیرو برزیل با نولته کوچن گرل
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس کوچک ریودوژانیرو برزیل با سابرینا
•    مقام اول جدول رده بندی تور قهرمانی جهان GCT
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس پادربورن آلمان با سابرینا
•    مقام اول فینال کلاس نوجوانان  در دونوشینگن آلمان با کامپبل
•    مقام قهرمانی جهان به همراه تیم آلمان در مسابقات لگزینگتون و کنتاکی آمریکا با پلات بلو
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس مونیخ آلمان با ساندروبوی
•    مقام اول جام قهرمانی فرانکفورت آمریکا با جول کارات
2009
•    برنده مدال برنز قهرمانی اروپا در شهر ویندسور انگلستان به همراه تیم آلمان با اسب پلات بلو
•     مقام دوم مسابقات گراند پریکس اوسلوی نروژ با لکونته
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس نوردلینجن آلمان با ساندروبوی
•    عنوان موفق ترین سوارکار CHIO در آخن آلمان
•    مقام سوم مسابقات گراند پریکس آخن آلمان با نولته کوچن گرل
•    عنوان موفق ترین سوارکار برای مارکوس و اسبش جول کارات در کلاس نوجوانان در آخن آلمان
•    مقام دوم جام ملتهای آخن به همراه تیم آلمان
•    مقام دوم جام ملتهای گالن (St. Gallen) به همراه تیم آلمان
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس ویسبادن آلمان با وولکانو
•    مقام سوم مسابقات گراند پریکس لابوله فرانسه با نولته کوچن گرل
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس لومن آلمان با نولته کوچن گرل
•    مقام دهم فینال جام جهانی در لاس وگاس آمریکا با لکونته
•    مقام سوم مسابقات گراند پریکس دورتموند آلمان با ساندروبوی
•    مقام دوم جام جهانی در هرتوجن بوش هلند با ساندوربوی
•    مقام اول انفرادی جدول رده بندی یورو کلاسیک در برمن آلمان
•    مقام اول جایزه تیمی یورو کلاسیک با سابرینا و لکونته
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس بورکن آلمان با لکونته
•    مقام دوم مسابقات گراند پریکس بوردوکس فرانسه با ساندروبوی
•    مقام سوم جام جهانی زوریخ آلمان با پلات بلو
•    مقام سوم مسترز آلمانی در اشتوتگارت با لکونته
•    مقام اول قهرمانی مونیخ با پلات بلو
•    مقام اول جام طلایی مونیخ با سابرینا
•    مقام دوم جدول رده بندی تور سوارکاران 2009
•    مقام اول فینال 10 سوارکار برتر در مسابقات Rolex IJRC با پلات بلو
2008
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس هسن آلمان با ساندروبوی
•    مقام سوم مسابقات گراند پریکس بروکسل بلژیک با ساندروبوی
•    مقام دوم مسابقات گراند پریکس کیل آلمان با لکونته
•    مقام اول مسابقات کیت مسترز با پلات بلو
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس دونوشینگن آلمان با وولکانو
•    مقام دوم جام ملتهای اسپروس میدوی کانادا  با تیم آلمان
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس نوردلینجن آلمان با سابرینا
•    مقام دوم مسابقات گراند پریکس موناکو فرانسه با وولکانو
•    مقام اول جام ملتهای روتردام هلند با تیم آلمان
•    مقام دوم مسابقات گراند پریکس ویسبادن آلمان با وولکانو
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس هرتوجن بوش هلند با ساندروبوی
•    مقام دوم مسابقات گراند پریکس در لایپزیگ آلمان با سانروبوی
•    مقام دوم مسابقات قهرمانی در لایپزیگ آلمان با جیتانیا
2007
•    برنده مدال نقره قهرمانی اروپا در منهیم آلمان به همراه تیم آلمان
•    مقام دوم مسابقات گراند پریکس مونیخ آلمان با ساندروبوی
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس هانوور آلمان با ساندروبوی
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس برمن آلمان با ساندروبوی
•    مقام اول انفرادی جدول رده بندی سوپرلیگ سامسونگ 2007
•    مقام اول جام ملتهای بارسلونای اسپانیا به همراه تیم آلمان
•    مقام اول جام ملتهای آخن آلمان به همراه تیم آلمان
•    مقام اول جام ملتهای لابوله فرانسه به همراه تیم آلمان
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس برانشویگ آلمان با نولته کوچن گرل
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس جمهوری آلمان (Bundesrepublik Deutschland) در دورتموند با تیم آلمان
•    مقام اول مسابقات قهرمانی لایپزیگ آلمان با نولته کوچن گرل
2006
•    برنده مدال برنز قهرمانی جهان در آخن آلمان به همراه تیم آلمان
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس فرانکفورت آلمان با سانروبوی
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس لیون فرانسه با ساندروبوی
•    مقام اول جام ملتهای بارسلونای اسپانیا  به همراه تیم آلمان
•    مقام دوم قهرمانی آلمان در مونستر آلمان با ساندروبوی
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس روتردام هلند با جیتانیا
•    مقام دوم مسابقات گراند پریکس لوزان سوئیس با جیتانیا
•    مقام اول جام ملتهای لوزان سوئیس به همراه تیم آلمان
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس آخن آلمان با نولته کوچن گرل
•    مقام اول جام ملتهای آخن آلمان به همراه تیم آلمان
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس لابوله فرانسه با نولته کوچن گرل
•    مقام اول جام ملتهای لابوله فرانسه به همراه تیم آلمان
•    برنده جام جهانی در کوالالامپور مالزی با ساندروبوی
•    مقام اول مسابقات گراند پریکس بوردوکس فرانسه با جیتانیا
•    مقام اول در کلاسیک زوریخ با ساندروبوی
•    مقام دوم مسابقات گراند پریکس دوبی با جیتانیا
2005
•    برنده مدال طلای تیمی قهرمانی اروپا در San Pratignano ایتالیا با جیتانیا
•    برنده مسابقات گراند پریکس اشتوتگارت آلمان با جیتانیا
•    برنده مسابقات گراند پریکس گرا در آلمان با نوبل ساواج اچ
•    برنده مسابقات گراند پریکس دوسلدورف آلمان با ساندروبوی
•    برنده مسابقات گراند پریکس هتروجن بوش هلند با جیتانیا
•    برنده مسابقات گراند پریکس بوردوکس فرانسه با جیتانیا
•    برنده مسابقات قهرمانی دورتموند هلند با فورپلیژر
2004
•    برنده مسابقات گراند پریکس لندن با ساندروبوی
•    برنده مسترز آلمانی اشتوتگارت با آنکا
•    برنده مسابقات گراند پریکس استکهلم سوئد با جیتانیا
•    برنده مسابقات گراند پریکس گرا در آلمان با ساندروبوی
•    برنده مسابقات گراند پریکس زوریخ با فورپلیژر
2003
•    برنده مدال طلای تیمی و برنز رده بندی انفرادی قهرمانی اروپا در دونوشینگن آلمان با فورپلیژر
•    برنده جام جهانی در لاس وگاس آمریکا با آنکا
•    مقام دوم مسابقات گراند پریکس آخن آلمان با فورپلیژر
•    مقام دوم دربی Hamburger Derby با لوکاندو
•    برنده مسابقات گراند پریکس ویسبادن آلمان با آنکا
•    برنده مسابقات گراند پریکس فرانکفورت آلمان با ساندروبوی
2002
•    عنوان قهرمانی کشور آلمان در مسابقات منهیم آلمان با فورپلیژر
•    برنده مسابقات گراند پریکس مونیخ آلمان با فورپلیژر
•    برنده مسابقات تور سوارکاران ویسبادن آلمان با فورپلیژر
•    مقام سوم جدول رده بندی مسابقات تور سوارکاران
2000
•    مقام چهارم جدول رده بندی انفرادی و برنده مدال طلای تیمی در بازیهای المپیک سیدنی با فورپلیژر
•    مقام دوم مسابقات قهرمانی آلمان در بالو آلمان
1999
•    برنده مدال طلای تیمی و مقام پنجم جدول رده بندی انفرادی درمسابقات قهرمانی اروپا در هیک استید
•    برنده مسابقات گراند پریکس و برنده جام ملتهای مسابقات قهرمانی مودنای ایتالیا
•    مقام چهارم جام ملتها در لابوله فرانسه
1998
•    مقام چهارم مسابقات Hamburger Derby با آنتارس

منابع:
http://en.wikipedia.org
http://www.globalchampionstour.com
http://www.sportpferde-ehning.com
http://fei.infostradasports.com
http://www.worldofshowjumping.com
http://www.showjumpinginternational.com


 

این جنتلمن سوارکار آلمانی در میدان مسابقه حکم شومن اغواگر سوار بر اسب را برای تماشاگر تداعی می کند.

 


4 آبان 1392
Print ContentHot Videos

THE SHARJAH NATIONAL ARABIAN HORSE FESTIVAL STRAIGHT EGYPTIAN2014 THE SHARJAH NATIONAL ARABIAN HORSE FESTIVAL STRAIGHT EGYPTIAN National Congress On Cardiovascular Update16-19 Sep 2014 Horse Drinking AllTech FEI World equestrian games™ 2014 in Normandy

Report Photo Gallery

X
Parsa Nedaeenia


Related Contents

Submit Comment

Please login To submit comment.
If you have not account, Register first.

Comments